Kategoriler
Sepetiniz

Azure Güvenlik Merkezi

Azure Güvenlik Merkezi

Benzersiz hibrit güvenlik yönetimi ve tehdit koruması elde edin


İhtiyacınız olan korumayı etkinleştirin

Microsoft, Azure’ın güvenliğini sağlamak için çeşitli fiziksel, altyapısal ve operasyonel denetimden faydalanır. Ancak iş yüklerinizin korunmasına yardımcı olmak için sizin uygulamanız gereken ek eylemler vardır. Güvenlik duruşunuzu hızla güçlendirmek ve tehditlerden korunmak için Güvenlik Merkezi’ni etkinleştirin.


Bulut iş yükleriniz için güvenlik duruşu yönetimi

Güvenlik Puanı ile güvenlik duruşunuzu hızla değerlendirin. Sayısal değerlerle öneriler sunan bu özellik, yanıtlarınızın önceliğini belirlemenizi sağlar.  en iyi yöntemleri izlediğinizden emin olun ve Azure hizmet olarak altyapı (IaaS) ve hizmet olarak platform (PaaS) kaynaklarında sıkça karşılaşılan, aşağıdakiler gibi yanlış yapılandırmaları düzeltin:

   Sanal makinelere (VM) sistem güncelleştirmelerinin dağıtılamaması.

   Genele açık uç noktalar aracılığıyla İnternet’e gereksiz maruz kalma.

   Aktarım veya depolama sırasında şifrelenmeyen veriler.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Bu sorunları çözdüğünüzde Microsoft ve iş ortaklarının sağladığı çözümleri doğrudan Azure portalından kolayca dağıtabilirsiniz.

Güvenlik ilkenizi, odaklanmanı gereken konulara (web uygulaması güvenlik duvarlarını veya depolama alanı şifrelemesini denetleme gibi) göre özelleştirip birden fazla Azure aboneliğine uygulayın. CIS, PCI DSS, SOC ve ISO gibi düzenlemelerin gereksinimleriyle uyumluluk sağlandığından emin olmak için ortamınız genelinde görünürlük elde edin.

Güvenlik Merkezi Standart katmanı ile gelişmiş tehdit koruması elde edin

Güvenlik Merkezi, hem tehditleri algılama hem de bunlara karşı korunmaya yardımcı olma olanağı sayesinde kapsamlı bir savunma sağlar. Makine öğrenmesinden faydalanarak Microsoft hizmet ve sistemleri genelindeki trilyonlarca sinyali işleyen Güvenlik Merkezi, ortamlarınıza yönelik tehditler konusunda sizi uyarır. Uzak masaüstü protokolü (RDP) deneme yanılma saldırıları ve SQL ekleme saldırıları bunlara örnek olarak sayılabilir. Ayrıca bu tehditlerin ortadan kaldırılmasına yönelik eyleme dönüştürülebilir öneriler de sunar.

Standart Katman, saldırı yüzeyini azaltmaya yardımcı olacak özellikler de sağlar. 3.500’den fazla güvenlik uzmanımız Standart katmanı kullanıyor ve size de bunu öneriyor.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Güvenlik özelliklerini kolayca ayarların ve Azure dışını da kapsayacak biçimde genişletin

  Güvenlik duruşu yönetimini ve tehdit korumasını şirket içi VM’leri kapsayacak biçimde genişletin.

  Şirket içinde çalışan sunucu iş yüklerine kolayca bir aracı sağlayın.

  Tüm hibrit bulut iş yüklerinizin birleşik bir görünümü sayesinde güvenliğinizi değerlendirin.

  Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi (SIEM) gibi mevcut araçlarla ve işlemlerle bağlantı kurun ya da iş ortaklarının sağladığı güvenlik çözümleriyle tümleştirin.

  Yerleşik olarak sağlanan birinci taraf veya üçüncü taraf güvenlik denetimlerini kullanarak yatırımları azaltıp kaynakları farklı kısımlara aktarın.


Güvenlik Merkezi’nin işleyiş biçimi

Güvenlik Merkezi’ni etkinleştirdiğinizde Azure sanal makinelerine otomatik olarak bir izleme aracısı dağıtılır. Şirket içindeki sanal makinelerde bu aracıyı el ile dağıtırsınız. Güvenlik Merkezi tüm sanal makinelerinizin, ağlarınızın, uyglamalarınızın ve verilerinizin güvenlik durumunu değerlendirmeye başlar.  Analiz altyapımız verileri analiz eder ve makine öğrenmesi de bunları sentezler. Güvenlik Merkezi, iş yüklerinizi korumaya yönelik öneriler ve tehdit uyarıları sağlar. Bir saldırı veya olağandışı bir etkinlik durumunda anında haberdar olursunuz.  Büyük veri sorgulama olanakları için güvenlik verilerinizi bir Azure İzleyici çalışma alanında toplayın. Alternatif olarak, verilerinizi REST API’ler, PowerShell cmdlet’leri ya da Azure Sentinel gibi mevcut bir SIEM ile tümleştirme aracılığıyla da sorgulayabilirsiniz.