Kategoriler
Sepetiniz

Netwrix Auditor Data Discovery & Classification Edition
Netwrix Auditor Veri Keşfi ve Sınıflandırma Sürümü ile Tanışın
Netwrix Denetçisi Veri Keşfi ve Sınıflandırma Sürümü ile Dosya Paylaşımlarınızdaki Hassas Verileri Tanımlayın, Sınıflandırın ve Güvenceye Alın.
Tanımla ve Sınıflandır
Hassas dosyaların nerede olduğunu ve içinde ne olduğunu görün.
Güvenli
Hassas verilerin etrafındaki erişim kontrollerinin riske uygun olduğundan emin olun.
Uyumlu
Verileri düzenlemelerin gerektirdiği şekilde koruyabileceğinizi gösterin.
En hassas dosyalarınız nerede ?
Korumak amacıyla PII , PHI , PCI veya IP , bunu nerede bilmek gerekir bulunduğu . Ancak modern ortamlar çok dinamiktir, işletme kullanıcıları sürekli veri kopyalar ve taşır. En kritik bilgilerinizi takip edebiliyor musunuz ? Bugün hangi klasörlerin hassas veriler içerdiğini biliyor musunuz ? Yarın? Gelecek hafta?
Sakladığınız korumalı bilgilere üst düzey bir genel bakış alın
En yüksek kritik veya hassas veri konsantrasyonlarına sahip paylaşımları belirleyin, böylece bunları önce riske uygun erişim kontrolleriyle güvence altına alabilirsiniz. Banka kartı verileri, tıbbi kayıtlar veya diğer kişisel bilgiler gibi tam olarak hangi tür korunan bilgileri içerdiklerini görün.
Hassas verilerinizi nasıl güvende tutarsınız?
Hassas içeriğinizin nerede bulunduğunu belirlemek sadece ilk adımdır. Bir veri ihlali veya uyumsuzluk riskini en aza indirmek için, aynı zamanda ilgili bağlamı toplayabilmeli ve verilerin çevresinde riske uygun kontrolleri uygulayabilmelisiniz. Kendinize aşağıdaki soruları sorun:
Hassas verilere kim erişebilir?
Hassas verilere erişim haklarının şirket politikaları ve uygulanabilir veri koruma düzenlemeleri ile uyumlu olduğunu doğrulayın
Güvenli olmayan yerde hassas veriler var mı?
Veri ihlali riskini en aza indirmek için güvenli bir yerin dışına çıkan hassas verileri tespit edin. Hangi veri türlerinin yer aldığını ve ne kadar veri tehdidi altında olduğunu görün, böylece uygun şekilde yanıt verebilirsiniz
Bu hassas veriler ihlal edildi mi?
Korumalı bilgilerle etkinlikle ilgili tüm içeriği alın ve uygun olmayan izin değişiklikleri veya tekrarlanan başarısız okuma denemeleri gibi verileri tehdit eden kullanıcı eylemlerinin yakalanmasını, uyarılmasını ve bildirilmesini sağlayın.
Uygunluk denetimleriyle stresi ve maliyetleri nasıl azaltabilirsiniz?
GDPR' nin gösterdiği gibi, yeni düzenlemeler BT endüstrisinde ciddi dalgalara neden olabilir. Daha sonra hangi tür verileri güvence altına almanız gerektiğini tahmin edemeseniz de, sizinle ilgili ölçütlere göre hassas verileri keşfetmeye hazır esnek bir çözüme sahip olabilirsiniz. İşte uyumluluk için sağlam bir temel oluşturabilir ve gelecekteki BT denetimleri için hazırlıkları kolaylaştırabilirsiniz.
Yeni veri güvenliği düzenlemelerine uymaya hazır olun
Gelecekteki veri güvenliği gereksinimlerine uymak için GDPR ve diğer uygunluk düzenlemelerinin korumanızı ve sağlam bir temeli oluşturmanızı gerektirdiği verileri kolayca keşfedin.
Veri güvenliği kontrollerinin etkinliğini denetçilere kanıtlayın
Hassas verilerin nerede bulunduğunu tam olarak bildiğinizi ve yalnızca uygun çalışanların bu kritik dosyaları okuyabildiğini, değiştirebileceğini, silebileceğini veya silebileceğini kanıtladığınızı kanıtlayın.
Veri ihlali ciddiyetini belirlemek
Kötü niyetli bir içeriğin veya ele geçirilmiş bir hesabın ne kadar veriye erişebildiğini ve tam olarak hangi verilere bakıldığını, değiştirildiğini veya silindiğini analiz ederek etkilenen tüm tarafları bilgilendirebilir ve başka uygun adımlar atabilirsiniz.