Kategoriler
Sepetiniz

Netwrix Auditor for Active Directory
Netwrix Auditor for Active Directory
Active Directory için Netwrix Denetçisi , Active Directory ve Grup İlkesi'nde neler olup bittiği hakkında güvenlik zekası sunar. Ayrıcalık kötüye kullanım riskini azaltmak, BT uyumluluğunu kanıtlamak ve sorun gidermeyi kolaylaştırmakiçin Active Directory değişikliklerini ve oturumlarını denetler.
Kapsamlı değişim denetimi
Active Directory ve Grup İlkenizdeki tüm değişiklikleri algılar ve kritik kimin, neyin, ne zaman ve nerede ayrıntılarını ve önce ve sonra değerlerini sağlar.
Oturum açma denetimi
Hem başarısız hem de başarılı oturum açmalar hakkında rapor vererek ve herhangi bir kullanıcının oturum açma geçmişini görüntüleyerek kritik sistemlere erişim kontrolünü kolaylaştırır .
Mevcut yapılandırmalar hakkında raporlar
Kullanıcılarınızın ve gruplarınızın mevcut durumunu, Active Directory'deki izinlerini, GPO'larınızı ve ayarlarını ve daha fazlasını gösterir, böylece bunları bilinen iyi bir temel değerle kolayca karşılaştırabilirsiniz .
Active Directory güvenliği ve uyumluluğu
PCI DSS, HIPAA, SOX, GDPR, GLBA, FISMA / NIST, CJIS ve daha fazlası dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki standartlardan kontrollerle uyumlu kullanıma hazır raporlar sunar.
Grup İlkesi izleme
Denetim ilkesi ayarlarında ve diğer Grup İlkesi değişikliklerinde tam ayrıntılarla ve değerlerden önce ve sonra yapılan değişiklikler hakkında raporlar.
Tehdit kalıpları hakkında uyarılar
Kritik AD değişikliklerine, tekrarlanan başarısız oturum açma işlemlerine ve ortamınızı tehlikeye sokan diğer tehditlere birkaç dakika içinde yanıt vermenizi sağlar.
Etkileşimli Google benzeri arama
İhtiyaç duyduğunuz bilgileri bulana kadar AD denetim verilerini hızlı bir şekilde sıralamanıza ve arama kriterlerinize ince ayar yapmanızı sağlar. Aramalarınızı isteğe bağlı olarak çalıştırabileceğiniz veya zamanında planladığınız özel raporlar olarak kaydedin.
Active Directory risk değerlendirmesi
Uygunsuz imtiyaz ataması ve kullanıcı ve bilgisayar hesaplarının yönetimi ile ilgili riskleri değerlendirir. Ortamınızdaki güvenlik boşluklarını saldırganlar tarafından sömürülmeden önce gidermenizi sağlar.
Davranış anomalisi keşfi
Active Directory Etki Alanı Hizmetleri'nde ve diğer kritik sistemlerde olağan dışı etkinliklerini hem kurum içinde hem de bulutta toplayarak, kötü niyetli içeriğin ve tehlikeye atılan hesapların algılanmasını iyileştirir.
Kullanıcı Davranışı ve Kör Nokta Analizi
Kimlik hırsızlığı veya geçici hesapların arkasına saklanmaya çalışan hoşnutsuz ayrıcalıklı bir kullanıcı gibi olağandışı oturum açmalar gibi, AD’nizdeki olası tehditlerin ince göstergelerinin tespitini basitleştirir.
Detaylı raporlar ve genel bakış panoları
BT ve işletme kullanıcılarının ihtiyaç duydukları Active Directory denetim bilgilerini almalarını sağlar. Önceden tanımlanmış raporlar ve gösterge panoları filtreleme, sıralama, dışa aktarma, detaylandırma, Web erişimi ve e-posta abonelikleri sunar.
Etkili izinleri denetleme
En az ayrıcalık ilkesini uygulamanıza ve Active Directory'nizde neyin kime erişimi olduğunu ve bu hakların nasıl verildiğini bildirerek erişim yönetimini kolaylaştırmanıza yardımcı olur.
Geri alma ve nesne kurtarmayı değiştirme
Herhangi bir kesinti olmadan ya da yedeklemeden geri yükleme yapmak zorunda kalmadan önceki bir durumdaki değişiklikleri geri almanızı sağlayarak iş sürekliliğini sağlamaya yardımcı olur.
Etkin olmayan kullanıcı takibi, şifre sona erme uyarısı ve hesap kilitleme tespiti
Etkin olmayan kullanıcı hesaplarını otomatik olarak devre dışı bırakır ve AD kullanıcılarına, süresi dolmadan önce şifrelerini değiştirmelerini hatırlatır. Hesap kilitleme güvenlik olaylarına ilişkin raporlar böylece bu sorunları derhal çözebilirsiniz.
Müdahaleci olmayan mimari
Active Directory değişikliklerini ve oturum açmalarını aracı kullanmadan denetlemenizi sağlar, böylece denetim işlemi performansı asla düşürmez veya arıza süresine neden olmaz.