Kategoriler
Sepetiniz

Netwrix Auditor for Network Devices




Netwrix Auditor for Network Devices
Ağ Cihazları için Netwrix Denetçisi, Cisco ve Fortinet cihaz konfigürasyon değişikliklerinde tam görünürlük sunar ve hem başarılı hem de başarısız olmuş anahtarlara, yönlendiricilere ve güvenlik duvarlarına giriş yapma girişimlerine sahiptir. Bu ağ denetim yazılımı ayrıca, tehditleri taramak ve donanım sorunları hakkında raporlar için ağ denetimini mümkün kılar, kuruluşların ağ güvenliğini ihlal etmeden veya ağ performansını bozmadan önce bu olaylara yanıt vermesini sağlar.
Yapılandırma değişikliği denetimi
Yerel ağ denetim araçlarından farklı olarak, kim, ne, ne zaman ve nerede ayrıntılarla yapılan yapılandırma değişiklikleri hakkında açık, insan tarafından okunabilen denetim bilgileri sağlayarak yapılandırma değişikliklerinin denetlenmesini otomatik hale getirir, böylece yetkisiz değişiklikleri hızlıca tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz veya hataları değiştirebilirsiniz.
Uzaktan erişim izleme
Başarılı ve başarısız VPN oturum açma girişimlerini ağ aygıtlarına ve şirket ağına uzaktan erişime kadar izler. Aygıt oturumlarını ağ yöneticileri tarafından izlemenizi ve şüpheli IP adreslerinden kullanıcıların uzaktan erişimini sağlar.
Oturum açma denetimi
Doğrudan bir ağ cihazında oturum açma girişimleri hakkında net bilgiler sunar. Başarısız oturumlara, özellikle veritabanı veya sistem yöneticileri gibi yetkisiz çalışanlar tarafından gerçekleştirilenlere özellikle dikkat etmenizi sağlar.
Tarama tehdidi raporlaması
Tarama tehditleri için otomatik ağ denetimini etkinleştirir; bu, ağınızdaki zayıf noktaları tespit etmeye çalışan bir davetsiz misafirin ihlal etmesini sağlar. Hangi alt ağın veya ana bilgisayarın saldırıya uğradığı ve ne zaman ve hangi IP adresinin gerçekleştiği hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.
Donanım arıza bildirimi
Ağ cihazlarındaki donanım sorunları hakkında anlaşılması kolay bir biçimde rapor ederek sürekli donanım denetimini kolaylaştırır . Cihaz verilerini sağlar, böylece ağ trafiğine yol açmadan önce ağ cihazlarıyla ilgili teknik sorunları tespit edebilirsiniz.
Kritik olaylar hakkında uyarılar
Ağ yapılandırmanızı olumsuz yönde etkileyebilecek cihaz yapılandırması değişiklikleri, anormal oturum açma olayları, tehditleri ve donanım sorunlarını tarama, kritik olayların algılanmasını basitleştirme ve sorunları daha hızlı çözmenize yardımcı olan uyarılar sağlar.
Etkileşimli arama
Gelecekte benzer olayların yaşanmasını önlemek için yetkisiz yapılandırma değişikliklerini ve şüpheli oturum açma olaylarını araştırmayı ve ağ sorunlarına yol açmadan önce donanım sorunlarını gidermeyi kolaylaştırır.
Uygunluk raporlaması
Kuruluşların, uyumlu ağlara sahip olmalarını sağlamaya yardımcı olur ve PCI DSS, HIPAA, SOX, GLBA, FISMA / NIST, CJIS, GDPR ve diğer düzenlemeler için önceden tanımlanmış raporlar sunarak denetimler sırasında uyumlarının kesin kanıtını sağlar.
Birleşik platform
Active Directory, Oracle Database, Windows Server, Office 365 ve diğer şirket içi ve bulut tabanlı sistemlere görünürlük sağlar. SIEM verilerinize daha fazla içerik getirir ve RESTful API ile başka herhangi bir uygulamanın merkezi olarak izlenmesini sağlar.