Kategoriler
Sepetiniz

Netwrix Auditor for Nutanix Files
Netwrix Auditor for Nutanix Files
Nutanix Dosyaları için Netwrix Denetçisi (eski adıyla Nutanix AFS), Nutanix dosya sunucularında neler olup bittiği hakkında eyleme geçirilebilir zekâ sunar . Dosyalarda, klasörlerde, paylaşımlarda ve izinlerde yapılan değişikliklerhakkında ayrıntılı bilgi edinin ; dosya okur ; kullanıcı izinleri ; hassas veri depolamak; ve dosya alanı ve kullanımını dosyalayın , böylece veri sızıntısı riskini azaltabilir, uyumluluk sağlayabilir ve iş aksamalarını en aza indirebilirsiniz.
Veri keşfi ve sınıflandırma
Sahip olduğunuz, nerede bulunduğuna ve bunlara kimlerin erişebildiğine dair gizli bilgi türlerini göstererek hassas verileri korumanızı sağlar.
Değişikliklerle ilgili derin içgörü
Kimler, ne, ne zaman ve nerede olduğu bilgileri içeren dosyalarda, klasörlerde, paylaşımlarda ve izinlerde değişiklikler hakkında bilgi sunarak iş açısından kritik verileri tehdit edebilecek eylemleri belirlemenize yardımcı olur.
Nutanix erişim denetimini okuma
Nutanix dosya sunucularınızdaki hangi dosyaları kimlerin görüntülediğini ve böylece kritik bilgilere hiçbir yetkisiz veya şüpheli erişimin fark edilmediğinden emin olmanızı sağlayan raporlar.
Kullanıcı izinlerinde görünürlük
Hangi verilere kimin erişimi olduğunu ve aşırı pozlanmış verileri tespit etmenizi sağladığını gösterir. Ayrıca mevcut izin durumunu geçmişte herhangi bir anla karşılaştırabilirsiniz.
Tehdit kalıpları hakkında uyarılar
Dosya sunucusu sanal makinelerinden verilerin toplu olarak kaldırılması veya kullanıcı izinlerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı, en kritik kullanıcı etkinliği hakkında sizi bilgilendirir.
Dosya analizi raporları
Veri sahipliği, veri kullanımı ve veri hacimleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve eski ve yinelenen dosyaları bulur, böylece Nutanix dosya sunucularınızdaki alanı optimize edebilir ve veri yönetimi işlemlerinizi iyileştirebilirsiniz.
Kolaylaştırılmış uygunluk raporlaması
Denetçilere belirli kontrollerin yapıldığını hızlı bir şekilde kanıtlamak için kullanılabilecek genel mevzuata uygunluk standartlarıyla eşleştirilen denetime hazır raporları içerir.
Risk değerlendirmesi
Hassas veri içerdiğini belirten dosya adları veya herkese verilen izinleri olan klasörler gibi veri güvenliği ile ilgili riskleri belirleyin, böylece bu riskleri veri sızıntılarına neden olmadan hemen düzeltebilirsiniz.
Etkileşimli Google benzeri arama
Müşteri verilerine yetkisiz okuma erişimi gibi bir güvenlik olayını etkin bir şekilde araştırmayı veya önemli bir dosyanın bir klasörden silinmesi gibi bir kullanıcı sorununun temel nedenini bulmayı kolaylaştırır.
Kullanıcı profili bilgisi
Bir olaya dahil olan kullanıcı hesapları hakkında tek bir yerde önemli bilgiler sunarak soruşturma sürecini hızlandırır.
Otomatik olay yanıtı
Daha önemli görevler üzerinde odaklanmaya devam ederken ortak ve beklenen olaylara istemine yanıt sağlamak, böylece uyarıları özel komut dosyalarını gömmek için izin verir.
Müdahaleci olmayan mimari
Ajanların kullanımı olmadan denetim verileri toplar, bu nedenle sistem süreçlere müdahale veya kesinti neden olmaz.