Kategoriler
Sepetiniz

Netwrix Auditor for SQL Server
Netwrix Auditor for SQL Server
SQL Server için Netwrix Denetçisi, Microsoft SQL Sunucunuzdaki tüm kritik değişiklikler ve oturum açma olayları hakkında eyleme geçirilebilir zeka sağlar. Ayrıcalık kötüye kullanım riskini azaltmak, BT uyumluluğunu kanıtlamak ve veritabanlarınızın kullanılabilirliğini sağlamak için düzenli SQL Server denetlemesi yapın.
Kapsamlı sunucu seviyesinde değişiklik denetimi
SQL server örneği silme veya izin güncellemeleri gibi sunucu denetim şartnamenize bağlı olarak tüm SQL Server konfigürasyon değişikliklerini yakalar ve işlem yapılabilir kim, ne, ne zaman ve nerede ve önceki ve sonraki değerleri sağlar.
Anlaşılır veritabanı düzeyinde değişim raporlaması
Genel SQL veritabanı denetimini ve kuruluşunuzun güvenlik duruşunu iyileştirmenize yardımcı olmak için veritabanı denetim şartnamesinde ve denetim eylem gruplarında belirtilen şekilde veritabanı içeriği ve nesnelerindeki değişiklikleri izler.
Detaylı oturum açma izleme
Windows veya SQL kimlik doğrulamasıyla SQL Server'ınıza giriş yapmak için hem başarılı hem de başarısız denemeleri rapor ederek SQL Server güvenlik denetimini kolaylaştırır, böylece yetkisiz erişimi ve olası saldırıları hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz.
Tehdit kalıpları hakkında uyarılar
Yetkisiz Windows oturum açma ve birincil anahtar kısıtlamalarında değişiklik yapma gibi acil ilginizi gerektiren kritik olaylar hakkında sizi bilgilendirerek verilerinizi korumanızı ve sistemin çalışmama süresini önlemenizi sağlar.
İşleme dönüştürülebilir denetim raporları ve gösterge tabloları
Filtreleme, sıralama ve dışa aktarma özelliklerine sahip kapsamlı önceden tanımlanmış raporlar ve gösterge panoları sağlayarak SQL denetim günlüklerini yükseltir. E-posta abonelikleri rapor üretimini ve dağıtımını otomatikleştirir.
İnteraktif Arama
İhtiyacınız olan bilgiyi bulana kadar SQL Server denetim izini hızlıca sıralamanıza ve arama kriterlerinize ince ayar yapmanızı sağlar. Aramalarınızı özel raporlar olarak kaydedin ve programa göre size ulaştırın.
Davranış anomalisi keşfi
Yüksek riskli kullanıcı hesaplarını, hem kurum içi hem de buluttaki kritik sistemlerinizde olağandışı etkinliklerini bir araya getirerek tespit etmenize yardımcı olur.
SQL güvenliği ve uygunluğu
PCI DSS, HIPAA, GDPR, SOX, GLBA, FISMA / NIST, CJIS ve diğer düzenleyici standartlara eşlenen önceden tanımlanmış raporlarla uyumluluk denetimlerine hazırlanmak için harcanan zamanı kısaltır.
Müdahaleci olmayan mimari
Ajanlar olmadan SQL Server değişikliklerini ve oturumlarını denetlemenizi sağlar, böylece MS SQL denetim süreci hiçbir zaman performansı düşürmez veya aksama sürelerine neden olmaz.